نام فایل : تصاویر png برای مت پیتینگ


حجم فایل : 10 گیگابایت


هزینه : 50000 تومان
هزینه : 40000 تومان


فرمت PNG  که از Portable Network Graphic (گرافیک شبکه قابل حمل) گرفته شده است، این فرمت از فرمت های رایج ذخیره سازی تصاویر به شمار می آید. فرمت PNG خیلی زیاد توسط طراحان وب سایت و گرافیست ها مورد استفاده قرار می گیرد. این فرمت به دو صورت PNG-8 و PNG-24 می تواند اطلاعات تصاویر را در خود ذخیره کنند.

PNG-8 چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

PNG-8 تعداد رنگ های خیلی کمی را در خود ذخیره می کند در واقع این فرمت 256 رنگ را می تواند ذخیره کند و به همین خاطر حجم تصاویر در PNG-8 خیلی پایین می آید. بهترین جایی که می توان از PNG-8 استفاده کرد زمانی است که شما در تصاویر یا طرح های خودتان از تعداد کمی رنگ استفاده کرده باشید به عنوان مثال در تصویر زیر ما از این روش استفاده کردیم و بهترین روش برای این گونه تصاویر، PNG-8 می باشد چون هم اندازه ی تصویر را کاهش می دهد و هم کیفیت آن تغییری نمی کند.

 

فرمت png-8 چیست؟

یکی دیگر از جاهایی که می توانید از این فرمت استفاده کنید هنگام ذخیره ی لوگو است. به عنوان مثال تصویری که در زیر مشاهده می کنید یک تصویر با فرمت PNG-8 است و قسمت سفید رنگی که در داخل قاب مشکی مشاهده می کنید، در واقع رنگ سفید نیست و بکگراند سفید رنگ مربوط به وب سایت است که در زیر آن قرار دارد. حجم این تصویر 7 کیلو بایت می باشد.

 

PNG-8 ترنسپرنت یا بدون بکگراند

PNG-24 چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

PNG-24 تعداد رنگ های بسیار زیادی (16 میلیون) را در خود ذخیره می کند. این روش ذخیره، تصاویر بسیار با کیفیتی را به ما می دهد و می تواند از تصاویر ترنسپرنت یا شفاف پشتیبانی کند. این روش ذخیره بهترین گزینه برای ذخیره کردن لوگو و تصاویری می باشد که دارای حالت ترنسپرنت با رنگ های بسیار زیادی هستند. در واقع وقتی لوگو یا فایلی دارای قسمت ترنسپرنت باشد و آن را با فرمت PNG-24 ذخیره کنیم، و در وب سایت استفاده کنیم قسمت های از وب سایت که در زیر قسمت ترنسپرنت باشد دیده می شوند در صورتی که آن قسمت ها جز تصویر است.

در زیر همان تصویر بالا را اینبار با PNG-24 ذخیره کردیم و حجم تصویر بعد از ذخیره بیش از دو برابر تصویر بالا شده یعنی 16 کیلوبایت، با اینکه تفاوتی در کیفیت آن ها مشاهده نمی کنید.

 

فرمت فایل Png-24

دقت داشته باشید همانگونه که در بالا گفتیم هنگام استفاده از تصاویر با طیف رنگ های وسیع به هیچ وجه PNG-8 گزینه ی مناسبی نیست و باید از PNG-24 استفاده کنید.

تاریخچه ی پیدایش PNG (پی ان جی)

بعد از معرفی فرمت GIF در سال 1990 توسعه دهنده ها به فکر جایگزینی برای این فرمت افتادند. یکی از دلایلی که باعث نیاز به فرمت PNG شد این بود که فرمت GIF طیف خیلی کمی از رنگ ها را پشتیبانی می کرد (256 رنگ) و نیاز به فرمتی بود که بتواند تعداد بیشتری رنگ را در خود ذخیره کند به همین منظور برنامه نویسان طی سال های 1998, 1999 و 2003 این فرمت را توسعه دادند.

چگونه فایل های PNG را باز و از آن ها استفاده کنیم؟

فرمت فایل PNG را به راحتی می توانید توسط برنامه های مشاهده تصویر در ویندوز یا مک یا اسمارت فون ها مشاهده کنید همچنین این فرمت به راحتی توسط همه ی مرورگر های اینترنت از جمله، کروم، اپرا، سافاری، فایرفاکس، مایکروسافت اج و … پشتیبانی می شود.

برای ویرایش تصاویر PNG، مثل سایر تصاویر می توانید از برنامه های ویرایش تصویر مثل Paint در ویندوز و یا به صورت پیشرفته تر از فتوشاپ استفاده کنید.

 

این فایل 5 پارت میباشد

 فایل های مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم