نام فایل : بکگراند عمارت


حجم فایل : _ گیگابایت


هزینه : رایگان

PNG چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

PNG تعداد رنگ های خیلی کمی را در خود ذخیره می کند در واقع این فرمت 256 رنگ را می تواند ذخیره کند و به همین خاطر حجم تصاویر در PNG خیلی پایین می آید. بهترین جایی که می توان از PNG استفاده کرد زمانی است که شما در تصاویر یا طرح های خودتان از تعداد کمی رنگ استفاده کرده باشید به عنوان مثال در تصویر زیر ما از این روش استفاده کردیم و بهترین روش برای این گونه تصاویر، PNG می باشد چون هم اندازه ی تصویر را کاهش می دهد و هم کیفیت آن تغییری نمی کند.

یکی دیگر از جاهایی که می توانید از این فرمت استفاده کنید هنگام ذخیره ی لوگو است. به عنوان مثال تصویری که در زیر مشاهده می کنید یک تصویر با فرمت PNG است و قسمت سفید رنگی که در داخل قاب مشکی مشاهده می کنید، در واقع رنگ سفید نیست و بکگراند سفید رنگ مربوط به وب سایت است که در زیر آن قرار دارد. حجم این تصویر 7 کیلو بایت می باشد.

PNG چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

PNG تعداد رنگ های بسیار زیادی (16 میلیون) را در خود ذخیره می کند. این روش ذخیره، تصاویر بسیار با کیفیتی را به ما می دهد و می تواند از تصاویر ترنسپرنت یا شفاف پشتیبانی کند. این روش ذخیره بهترین گزینه برای ذخیره کردن لوگو و تصاویری می باشد که دارای حالت ترنسپرنت با رنگ های بسیار زیادی هستند. در واقع وقتی لوگو یا فایلی دارای قسمت ترنسپرنت باشد و آن را با فرمت PNG ذخیره کنیم، و در وب سایت استفاده کنیم قسمت های از وب سایت که در زیر قسمت ترنسپرنت باشد دیده می شوند در صورتی که آن قسمت ها جز تصویر است.

در زیر همان تصویر بالا را اینبار با PNG ذخیره کردیم و حجم تصویر بعد از ذخیره بیش از دو برابر تصویر بالا شده یعنی 16 کیلوبایت، با اینکه تفاوتی در کیفیت آن ها مشاهده نمی کنید.

تاریخچه ی پیدایش PNG (پی ان جی)

بعد از معرفی فرمت GIF در سال 1990 توسعه دهنده ها به فکر جایگزینی برای این فرمت افتادند. یکی از دلایلی که باعث نیاز به فرمت PNG شد این بود که فرمت GIF طیف خیلی کمی از رنگ ها را پشتیبانی می کرد (256 رنگ) و نیاز به فرمتی بود که بتواند تعداد بیشتری رنگ را در خود ذخیره کند به همین منظور برنامه نویسان طی سال های 1998, 1999 و 2003 این فرمت را توسعه دادند.

چگونه فایل های PNG را باز و از آن ها استفاده کنیم؟

فرمت فایل PNG را به راحتی می توانید توسط برنامه های مشاهده تصویر در ویندوز یا مک یا اسمارت فون ها مشاهده کنید همچنین این فرمت به راحتی توسط همه ی مرورگر های اینترنت از جمله، کروم، اپرا، سافاری، فایرفاکس، مایکروسافت اج و … پشتیبانی می شود.

برای ویرایش تصاویر PNG، مثل سایر تصاویر می توانید از برنامه های ویرایش تصویر مثل Paint در ویندوز و یا به صورت پیشرفته تر از فتوشاپ استفاده کنیدفایل های مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم