نام درس : NUKE


مدرس : steve wright


مدت زمان آموزش : 457 دقیقه


حجم فایل : 26 گیگابایت


هزینه :25000 تومان


نرم افزار Nuke Studio، که توسط کمپانی Foundary ارائه شده، یکی از قوی ترین نرم افزارها در بحث جلوه های ویژه سینمایی است. دارا بودن امکانات Composite یا ترکیب پروژه های سه بعدی، با سکانس های فیلم برداری شده، که در قالب فایل های ویدیویی هستند، جزو قابلیت های اصلی یک نرم افزار، در زمینه جلوه های ویژه است، که یکی از ویژگی های برجسته و کاربرد اصلی Nuke، بحث Composite و امکانات گسترده و حرفه ای برای رندر است . از ویژگی های دیگری که Nuke را به یک نرم افزار تمام عیار در زمینه های مختلف سینمایی تبدیل کرده، امکانات میکس و مونتاژ گسترده ای است که در آن تعبیه شده، که به صورت کاملا طبیعی امکان تلفیق ویدیوها و رسیدن به نتیجه ای حرفه ای در این نرم افزار قدرتمند وجود دارد.

نرم افزار Nuke Studio که توسط کمپانی Foundry ارائه شده، یکی از قوی ترین نرم افزارها در بحث جلوه های ویژه سینمایی است. دارا بودن امکانات Composite یا ترکیب پروژه های سه بعدی با سکانس های فیلم برداری شده که در قالب فایل های ویدیویی هستند، جزو قابلیت های اصلی یک نرم افزار در زمینه جلوه های ویژه به شمار می رود که این ویژگی و امکانات گسترده و حرفه ای برای رندر از ویژگی های برجسته و کاربرد اصلی Nuke است.

از ویژگی های دیگری که Nuke را به یک نرم افزار تمام عیار در زمینه های مختلف سینمایی تبدیل کرده است، امکانات میکس و مونتاژ گسترده ای است که در آن تعبیه شده که به صورت کاملا طبیعی امکان تلفیق ویدیوها و رسیدن به نتیجه ای حرفه ای در این نرم افزار قدرتمند وجود دارد.

در نرم افزارهای مختلف سه بعدی و جلوه های ویژه، یکی از مسائل مهم، مسائل مربوط به گسترش نرم افزار است. گسترش نرم افزارها به داشتن مهارت برنامه نویسی نیاز دارد. برای شخصی که در زمینه (VFX (visual effects یا  CGI (computer generated imagery) ساخت جلوه های ویژه با استفاده از نرم افزارهای کامپیوتری فعالیت می کند، داشتن دانش برنامه نویسی یک امر لازم نیست. از طرفی نیاز به گسترش یک نرم افزار همیشه وجود دارد که به همین دلیل برخی کمپانی ها متشکل از برنامه نویسان حرفه ای به صورت تخصصی در زمینه ارائه Plugin جهت گسترش نرم افزارها فعالیت می کنند.

خوشبختانه Nuke هم به همراه نرم افزارهایی مانند: PhotoShop, AfterEffects, Maya و… شامل ارائه پلاگین های مختلف با وسعت زیاد و دامنه اثرپذیری متفاوت می شود و کتابخانه عظیمی از پلاگین های پرکاربرد برای این نرم افزار، تولید و در دسترس است. ما در این فرادرس به صورت مقدماتی با نرم افزار Nuke اشنا می شویم. این آموزش به هیچگونه پیش نیازی احتیاج ندارد و مطالب به صورت مقدماتی، ساده، روان و بدون نیاز به دانش قبلی مطرح می شود.

 

این پکیج به همراه فایل های انجام شده پروژه میباشدویدیو های مرتبط

همیشه در کنار شما هستیم